Rośnie moc instalacji fotowoltaicznych

moc instalacji fotowoltaicznych

Rośnie moc instalacji fotowoltaicznych

-Od grudnia 2015 roku moc instalacji fotowoltaicznych wzrosła o ponad 1600 %  – poinformował niedawno Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. OZE. Zainteresowanie inwestycjami fotowoltaicznymi wzrasta intensywnie, czego dowodem są projekty realizowane przez WestWind Solar sp. z o.o. w Toruniu.

WestWind Solar realizuje projekty indywidualne, dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego. Wspiera kontrahentów w pozyskiwaniu funduszy z programów rządowych takich jak „Mój Prąd”, „Agroenergia” czy „Energia Plus” i in. Dzięki nim korzyści z zainstalowania paneli fotowoltaicznych na dachach i gruntach prywatnych, należących do firm czy budynkach użyteczności publicznej są szybkie i łatwo policzalne.

Z dumą przekazujemy informacje o szybkim wzroście rynku fotowoltaiki w Polsce, bo WestWind Solar jest jego częścią. Tym bardziej, że wszelkie działania w kierunku wykorzystania OZE, a zwłaszcza fotowoltaiki, działają z korzyścią dla stanu czystości powietrza w Polsce, pozwalają korzystać z taniej energii i oszczędzać pieniądze.

Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce na 1. 06. 2020 r. wynosi obecnie ponad 1,95 GW.